ЭКОНОМЬТЕ С BIO PH CONTROL

Гостей свята привітав Хенрік Лаурсен, директор із виробництва ТОВ «Кищенці». Він розповів, що у пошуках оптимальних технологій виробництва цього року заклали досліди аж на 25 гектарах. Досліджують варіанти обробітку ґрунту – ноу, міні- та стріп-тіл на зернових культурах та цукрових буряках. Ще один аспект дослідження – три варіанти живлення рослин та обробки ЗЗР. Після збирання врожаю обраховуватимуть економічну ефективність виробництва, а саме скільки коштуватиме урожай? Пан Лаурсен окремо зупинився на вигоді від застосування продуктів данської компанії BioNutria, засновника якої, Ове Андерсена, він запросив до Кищенців.

Пан Андерсен розповів, що як хімік працював над створенням мікродобрив усе життя.  Компанію Bionutria Danmark AG він заснував у 1998 році, щоб виробляти мінеральні добрива та мікроелементи для гольфових полів, і лише згодом зацікавився аграрним напрямком. Тож із 2011 року в портфоліо компанії з’явилися продукти для сільгоспвиробництва. Ове наголосив, що рослина для повноцінного розвитку потребує 17 різноманітних мікроелементів і, до того ж, найкраще вони засвоюються через обробку саме по листку. Причому бажано давати не всю дозу за один раз, а розбити її на декілька обробок. 

Препарати BioNutria розроблені спеціально для листкового підживлення рослин і вже встигли зарекомендувати себе як гарний спосіб отримання рослинами необхідних речовин для їхнього росту та вегетації. 

Хочеться зазначити, що у «Кищенцях» із 2014 року застосовують Bio Mangan, Bio Crop Opti, Bio Bor, Bio pH Control і власники вельми задоволені результатом.

Директор ТОВ «Біодобрива» Олександр Жиглатий розповів про чудовий продукт для поліпшення якості води – Віо рН Control, який дає змогу знизити норму витрати пестицидів, а отже, заощадити. Приготування робочого розчину з цим продуктом забезпечує 100% дію пестицидів!

Найчутливішими до якості води є гербіциди, а саме: гліфосат, 2,4-Д амінна сіль, МЦПА, клопіралід тощо. Серед інсектицидів – імідаклоприд, фунгіцидів – тіофанат-метил, беноміл, ципродиніл, манкоцеб, тирам тощо. Віо рН Control пом’якшує воду, знижує рівень рН робочого розчину до 5,0, запобігає швидкому випаровуванню та містить антиспінювач, що забезпечує стабільність розчину порошкоподібних пестицидів і мікродобрив. Тож під час обробки пестицидами чи мікроелементами рекомендують додавати Віо рН Control у дозі 100–200 мл на 100 мл води на гектар. 

Керівник компанії Chemische Guter в Україні Павло Бондаренко розповів про підвищення рентабельності виробництва за мінімального пестицидного навантаження на культуру та біоценоз.

На початку червня з ініціативи Групи компаній «ТАК» у Кищенцях на Черкащині вже вдруге відбувся День поля, присвячений сучасним технологіям живлення та захисту рослин.

Учасники семінару оглянули посіви соняшнику, цукрових буряків, пшениці та кукурудзи й переконалися, що застосування мікродобрив разом із пестицидами – справа варта уваги, адже посіви вирівняні, здорові, з високим потенціалом урожайності. Також на величезному демополі пройшов показ техніки від «РДО Україна» та американської компанії FAST, про яку розповів представник в Україні Олексій Бондар. До речі, аплікатори для внесення рідких добрив FAST уже не перший рік успішно використовують у Кищенцях.

Володимир Сисоєнко, генеральний директор ДП «ТАК», відзначив, що лише дотримання вимог технології, застосування якісних ЗЗР та насіння, вчасне підживлення посівів забезпечить добрий результат та принесе прибуток.